Krist iz groba ustade – Uskrs 2017.

vitraj Marijana Jakubina u crkvi sv. Josipa radnika, Novo VirjeKrist iz groba ustade

U slavlju velikom

Koji teške podnese muke

Na tijelu presvetom.

 

 Smrt nadvlada smrću svom

A đavla pobijedi,

I život vječni nam kupi

Nebeskih radosti.

(iz Cithareo ctochorde, 1701.)

 

 O svetkovini Uskrsa 2017.

 

Poštovana župljani i posjetitelji crkve svetog Josipa,
draga braćo i sestre,

radost uskrsnih blagdana uzdiže naš pogled prema nebu gdje Krist sjedi s desne Ocu. Taj pogled daje nam sigurnost u pobjedu života nad smrću, dobra nad zlom i ljubavi nad mržnjom. Zapravo – zagledani prema Kristu postajemo njemu slični i zaodjenuti u njegovu pobjedu – postajemo preobraženi njegovim uskrsnućem.

Ushit navještaja praznoga groba i danas ispunja naša srca zbog blizine Uskrsloga, koji okuplja svoju Crkvu kako bi je hranio svojom riječju i tijelom.

Ovogodišnja proslava Uskrsa slavi se u ozračju tristo i tridesete obljetnice proglašenja svetoga Josipa zaštitnika naše Domovine, osamdesete obljetnice postojanja naše župe na Trešnjevki i Godine svetoga Josipa.

Hvala svima koji su aktivnim zalaganjem pridonijeli ljepoti proslave ovogodišnje svetkovine svetoga Josipa, osobito vlč. kapelanu Josipu i vlč. Ivanu Damjanoviću.

Pozivam sve na još veću pobožnost svetome Josipu – osobito srijedom, jer je prema odredbi našega Nadbiskupa – tijekom Godine svetoga Josipa – toga dana, prema uobičajenim uvjetima moguć potpuni oprost u našoj crkvi.

Neka vas sve prati zagovor svetoga Josipa, uz želju za sretan i blagoslovljen Uskrs.

 

Damir Ocvirk, upravitelj župe

Možda će vas zanimati...