DVOSTRUKO KRŠTENJE PETOG DJETETA U NAŠOJ ŽUPI

DVOSTRUKO KRŠTENJE PETOG DJETETA U NAŠOJ ŽUPI

SnapShotABČ1

 U nedjelju 24. travnja ove godine misno slavlje uveličano je za dvostruko krštenje – peto dijete krstile su obitelji Čonč i Čulo.

Sakrament krštenja maloj Ani Beati Čonč i Mateju Čuli udijelio je u ime Nadbiskupskog duhovnog stola, naš župnik, vlč. Damir Ocvirk, a u svečanoj koncelebraciji pridružili su se i bivši župni vikar, vlč. Jakov Rađa te vlč. Martin Krizmanić, nekadašnji đakon u župi sv. Josipa.

Župa sv. Josipa trenutno živi Godinu Obitelj, kao dvogodišnju pripravu za 80-ti rođendan Župe. Cilj ovoga razdoblja u župi je novoosnivana obiteljska zajednica te pojačati svijest o važnosti obitelji kao svetišta života, kućne Crkve i temeljnog zajedništva Crkve i društva. Također se promiće važnost razumijevanja župe kao velike obitelji, sastavljene od različitih obitelji koje posjeduju darove i sposobnosti koje mogu ugraditi u život župne zajednice.

Stoga je ovo dvostruko krštenje veliki blagoslov za Župu i poticaj ostalim obiteljima na otvorenost životu te ugradnju u župnu zajednicu.

 

                                                                                                                                                    SnapShotABČ3

Možda će vas zanimati ...