Cvjetnica 2017.

U nedjelju, 9.4.2017. slavili smo Nedjelju Muke Gospodnje. To je ujedno i uvod u Veliki tjedan, pripremu za najveći kršćanski blagdan – Uskrs. Na svim misnim slavljima čitala se ili pjevala Muka te su blagoslovljene maslinove grančice.

Središnje misno slavlje održano je u 10 sati, a započelo je ispred crkve, svečanim blagoslovom maslinovih grančica s procesijom te se nastavilo pjevanim izvještajem Muke po Mateju. Svečano euharistijsko slavlje predvodio je naš kapelan vlč. Josip Mudronja, koji je ujedno u izvještaju Muke pjevao ulogu evanđeliste. Uz njega, pjevali su i bogoslov Alen Vrbek – Isusa, Branimir Matijević – ostale uloge te Mješoviti zbor.
Prije večernje svete mise, koju je slavio don Vjekoslav Kovač, u organizaciji Neokatekumenskog puta održana je procesija s palmama od Doma sportova, Trakošćanskom ulicom do crkve.