Ministrantski izlet

U subotuMinistrantskiIzlet_2014_01 1. ožujka našu su ministranti krenuli na poučan izlet. U pratnji župnika Damira i đakona Ivana posjetili smo Muzej A. Stepinca, gdje smo pogledali kratak povijesni film o bl. A. Stepincu i zbirku njegove ostavštine. S. Anđelita bila nam je ugodna domaćica i nagradila nas prigodnim darovima. U katedrali smo posjetli Blaženikov grob, na njemu se pomolili za našu župu te riznicu zagrebačke katedrale. U riznici nas je dočekala s. Lina i predstavila nam povijest katedrale.

Nakon riznice uputili smo se u zagrebačku bogosloviju na kratku okrijepu i igru na stolnom nogometu i pikadu. Odmoreni i okrepljeni uputili smo se kroz Kamenita vrata i Trg sv. Marka prema Muzeju grada Zagreba. U muzeju smo – uz pomoć živih slika – kostimiranih djelatnika muzeja – upoznali povijest našega grada, a na kraju smo zapjevali uz gđu. Šafranek i gospona Fulira iz filma “Tko pjeva zlo ne misli”. Na povratku u župu Župnik i Đakon počastili su nas sladoledom iz “Vincek” slastičarnice.